Історична довідка

Крижопільська районна лікарня заснована у перші роки радянської влади на базі колишньої Крижопільської земської лікарні, яка працювала з 1912 року на  20 ліжок. Передумови, що змусили місцеву  владу прискорити будівництво  земської лікарні стали епідемія холери 1908 року, низький життєвий рівень мешканців, бруд та антисанітарія на вулицях, що сприяла поширенню інфекційних захворювань.

З 22 червня 1941 року по 16 березня 1944 року лікарня знаходилась на окупованій території. Це була єдина лікувальна установа району на 25 ліжок. Після визволення району від німецько – фашистських загарбників робітники лікарні своїми силами та з допомогою спільноти райцентру відремонтували та розширили лікарню.

1948 році Крижопільська районна лікарня складалася з поліклініки на 6 кабінетів та стаціонару на 50 ліжок, в лікарні працювало 7 лікарів та 41 середній медпрацівник.

В 1951 році відбулось об’єднання поліклініки з лікарнею. В стаціонарі було 4 відділення:  хірургічне, туберкульозне, пологове та поліклінічне на 7 кабінетів.

В 1956 році районна лікарня збільшена до 75 ліжок і в ній працювало 14 лікарів та 47 середніх медпрацівників. В 1957 році до лікарні була приєднана рай санепідемстанція в якості відділення лікарні.

В 1959 році лікарня збільшена до 100 ліжок та мала 6 відділень, з поліклінікою  на 10 кабінетів.

В 1965 році побудований корпус поліклініки ЦРЛ та почато будівництво двоповерхового лікувального корпусу.

В 1968 році лікарня розширена до 200 ліжок  та відкриті нові відділення: ЛОР, очне, інфекційне, приймальне відділення з пунктом швидкої медичної допомоги. 31.12.13 року створено на базі Крижопільської ЦРЛ окружну лікарню інтенсивного лікування першого рівня.

Сьогодні Крижопільська ОЛІЛ є одним з кращих медичних закладів Вінничини.

В структурі Крижопільської ОЛІЛ розгорнуто:

• консультативно поліклінічне відділення на 220 відвідувань в зміну, та стаціонар на 142 ліжка.

Протягом 2001 – 2013 років проведені реконструкції та капітальні ремонти стаціонарних відділень, поліклініки, бактеріологічної та клінічної лабораторії ЦРЛ.

В лікарні працює 62 лікаря, 128 середніх медичних працівників та молодший  62;

Щорічно в стаціонарних відділеннях Крижопільської ОЛІЛ лікується близько 7 тисяч жителів Крижопільського району. Виконується близько 2 тисяч оперативних втручань. Приймається  400 пологів.

Лікарями поліклінічного відділення щорічно приймається  близько 165 тисяч хворих.

Щороку  впроваджуються нові методики лікування хворих лікарями поліклініки та стаціонару ОЛІЛ. В стаціонарних відділеннях лікується близько 1000 хворих з інших районів, в основному це жителі Піщанського , Томашпільського та Ямпільського районів, що свідчить  про високу кваліфікацію лікарів.

Крижопільська ОЛІЛ обладнана сучасною лікувально - діагностичною  апаратурою, фізіотерапевтичною апаратурою.

29.06.15 року заклад в черговий раз підтвердив отриману вищу акредитацій ну категорію МОЗ України та міжнародний сертифікат системи управління якістю ISO 9001:2009

З 03.07.1986 року по теперішній час – головний лікар Крижопільської центральної районної лікарні Рузяк Валерій Іванович.